تاثیردعاونیایش دردرمان افسردگی وغم واندوه

 افسردگی، امروزه شایع‌ترین اختلال روانی است که در همه جوامع و همه گروه‌های سنی دیده می‌شود. این اختلال بر جنبه‌های گوناگون زندگی مردم تأثیر می‌گذارد. بی‌اشتهایی، احساس خستگی، غمگینی، ناامیدی و احساس درماندگی، از نشانه‌های مهم افسردگی است.

وی با تاکید بر اینکه عواملی که می‌تواند در پیدایش یا تشدید افسردگی مؤثر باشد، فراوان است گفت: روان‌شناسان در تحقیقات خود به تأثیر یک یا چند عامل از عوامل ژنتیکی، فیزیولوژیکی، اجتماعی، عاطفی و شناختی در افسردگی اشاره کرده‌اند. یکی ازعوامل موثر در درمان افسردگی وغم دعا و نیایش است.ایشان یادآور شد: در منابع اسلامی، علت عمده افسردگی، نگرش‌های نامعقول، افراط و تفریط در خواسته‌ها، تأثیر گناه، کم­رنگ شدن معنویت در زندگی و نبودن غنای روحی است.

وی اضافه کرد: کسی که خدا را فراموش می‌کند، خود را نیز از یاد می‌برد. این موضوع زمینه را برای انواع اختلالات روانی فراهم می‌کند. دور شدن از مذهب، قطع رابطه با خدا و داشتن افکار و اندیشه‌های غلط، می‌تواند سبب ایجاد و تشدید اختلالات روانی و افسردگی در فرد شود.دعا و درمان افسردگی وغم واندوه

وی گفت: برای پیشگیری و درمان افسردگی وغم واندوه، بزرگان دین، بر نگرش صحیح افراد از خود، هستی، خدا، زندگی و سنت‌های حاکم بر آن تأکید کرده و آموزش‌های لازم را داده‌اند. در احادیث گوناگون، این نکته یادآور شده است که شناخت واقع‌بینانه، منطقی و درست، افسردگی را می‌زداید.

شعاع کاظمی تاکید کرد: از آنجا که دعا و نیایش، نیز برخاسته از باورهای ویژه‌ای است که می‌تواند به پیشگیری و درمان افسردگی کمک کند. دانستن معنا و هدف زندگی، احساس تعلق داشتن به منبع والا و امیدواری به یاری خداوند در شرایط سخت زندگی، همگی از جمله باورهایی هستند که افراد مذهبی با بهره‌مندی از آنها می‌توانند از دچار شدن به افسردگی پیشگیری کنند.


درمان افسردگی با دعا و نیایش

وی افزود: در روایات، افسردگی را به «غم» تعبیر کرده و البته یادآور شده‌اند که از دعا برای درمان افسردگی استفاده کنید.

شعاع کاظمی افزود: دعا و تمرین های معنوی منظم، موجب بهبود و ارتقای سلامت عاطفی و باعث ایجاد اهداف بزرگ می شود. ارتباط با قدرت برتر هدف­‌های شما را بزرگ­تر و عالی­تر می کند و به روزها و لحظه های زندگی شما معنی می­دهد.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد به معنویت و بودن در میان افرادی که به قدرت برتر اعتقاد دارند، موجب بهبود روابط اجتماعی و پیشرفت روحی می شود. همچنین معنویت و دعا پیشرفت روح و سلامت روان را به همراه دارد.

ایشان در انتها گفت: معنویت و دین در مواجهه با حوادث تلخ و غیر قابل پیش بینی زندگی به انسان کمک قابل توجهی می کنند.

-----------------------------------------------------------------------------

ان شالله روزی همه غمهای عالم باظهورامام عصر(عج)برطرف خواهدشد ........اللهم عجل لولیک الفرج...........

/ 3 نظر / 27 بازدید
عسل

مانده ام با غم هجرا نگارم چه کنم عمر بگذشت وندیدم رخ یارم چه کنم چشم الوده کجا دیدن دلدار کجا چشم دیدار رخ یار ندارم چه کنم با نگاهی بگشا عقده دیرین مرا کز فراغت گره افتاد به کارم چه کنم جلوه ای کن که دمی روی نکویت نگرم گرچه لایق نبود دیده تارم چه کنم اسک می ریزم وبا غصه دا همراهم که زهجران تومن اشک نریزم چه کنم طوق بر گردن من رشته عشق تو بود تا کشاند به سر چوبه دارم چه کنم

عسل

سلامممم با پادشاه باش پادشاهیی کن ..همه غم ها روزی سرد میشوددد پس با ذکر لا حول ولا قوه الا بالله هرگاه از قدرتمند ,یا چیز دیگری ناراحت واندوهناک شدید,این ذکر و زیاد تکرار کنید این ذکر کلید گشایش هر گونه گرفتاری وناراحتی هستتت وگنجی است از گنجهای بهشتتتتتت

yashmik

ما ادما وقتی تو بد ترین شرایطیم یاد خودایم متوسل به خودا میشیم تو شادی کم اومده بوگویم دمت گرم خودا هوامو همه جوره داری با اینکه اخر بی مرامی نصبت بهش هستیم ادما .وقتی تو شرایط معنو ی قرار میگیرن اون ثانیه سبک بالن قلبشون اروم می شه اشک میریزن اروم میشن حاضر نیستن از اون فازبیان بیرون چون حس می کنن همه دونیا بی مرام باوشه نصبت بهش اون خودا تو اسمونا صداشو از ته قلب گوش میده همش موگوه جانم بنده من دست خالی ردش نمی کنه مرهم تنهایی غماشه جز صلاحش چیزی نمو خواد [لبخند]