زنان آخرالزمانی، لباس نامرئی!

رسول خدا(ص) می فرمایند:
«هنگامی که زن ها را دیدید که بر سرشان چون کوهان شتر هاست، بدانید که نمازشان پذیرفته نمی شود.»(1)

«در آخر امت من ... زنانشان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستند و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است، آنها عطر بهشت را نمی شنوند. آنها را لعنت کنید که آنها از رحمت خدا بدور هستند.»(2)

«قیامت برپا نمی شود جز هنگامی که لباسی ساخته شود و زنها آن را بپوشند که در عین لباس پوشیدن لخت و عور باشند و اراذل و اوباش بر مردم شریف و آزاده برتری پیدا کنند.»(3)

هم چنین امیر مومنان، علی(ع) در وصف زنان آخرالزمان می فرمایند:
«زنها لخت و عور می باشند، زینتهای خود را آشکار می سازند، و از دین بیرون می روند، به فتنه ها می گرایند، به سوی شهوتها و لذتها می شتابند، محرمات الهی را حلال می شمارند و در جهنم جاویدانند.»(4)

آنچه باید باشد
براساس آیات قرآن و روایات، زنان مسلمان باید بدن خود را به جز گردی صورت و دو دست تا مچ بپوشانند و هر گونه نمایاندن بدن و جلب توجه که منجر به ایجاد لذت در نامحرم شود، در این دین حرام است. البته مسئله ی حجاب نه تنها در دین اسلام که در سایر ادیان نیز مطرح است و به تمام زنان عالم اختصاص دارد.

خداوند متعال در قرآن در سوره نور، آیات ۳۰، ۳۱، ۳۳ و ۶۰ و سوره احزاب، آیات ۳۵، ۵۳، ۵۵، و ۵۹٫ مسئله ی حجاب را مطرح کرده است و حدود حجاب نیز در روایات، از زبان ائمه(ع) مشخص شده است، برای مثال یکی از اصحاب امام صادق(ع) از ایشان می پرسد،که چه چیزی حلال است برای مرد نامحرم که از زن ببیند؟ حضرت (ع) فرمودند: صورت و دست ها و قدم ها (روی پاها)»(5)

در مورد حجاب واجب، کافی است که زن به هر وسیله ای که می تواند خود را بپوشاند و لباس خاصّی شرط نیست; ولی پوشیدن لباس های تنگ و چسبان و همچنین لباس های زینتی اشکال دارد.(6)

------------------------------------------------------------منبع سایت جنبش سایبری 313
    پی نوشت:
    1.       روزگار رهایی، کامل سلیمان، مهدی پور، ص753
    2.       صحیح مسلم جلد 6 صفحه 168
    3.       منتخب الاثر صفحه 426
    4.       همان
    5.       کلینی، الکافی، ج5، ص 520
    6.       توضیح المسائل مراجع، ج 2، ص 421، مسئله 2435، دفتر انتشارات اسلامی./ 2 نظر / 21 بازدید
عسل

باید همیشه به دقت نگاه کرد یعنی نه سرسری ,سر فرصت نگاه کرد خاتون!بگو که حضرت خالق خودش تورا وقتی که افرید چه مدت نگاه کرد هردو مخدرند که بیچاره می کنند باید به چشم هات به ندرت نگاه کرد هرکس نظاره کرد تورا دلسپرده شد فرقی نمی کند به چه نییت نگاه کرد عارف اگر برای تقرب به ذات حق زاهد اگر برای ملامت نگاه کرد تو بی گمان مقدسی وکور می شود هرکس تورا به قصد خیانت نگاه کرد

عسل

امل بودن جسارت میخواهد, اینکه وسط عده بی,نماز ,نماز بخونی !! اینکه وسط ی عده بی حجاب تو گرمای ,تابستون حجاب داشته باشی!! اینکه حد وحدود محرم ونامحرم رو رعایت کنی!!ناراحت نباش بانو دوره اخر_الزمان است , به خودت افتخار کن تو خاصی ,نه امل بگذار تمام دنیا بد وبیراه بگویند! به خودت به چادرت به سیاه بونش,می ارزد به یک لبخند رضایت مهدی فاطمه (س) گذشت ان زمان که نفت را طلای سیاه می دانستند این روزها طلا تویی سیاه هم چادرت طعنه ها دلسردت نکند با افتخار قدم بزن بانو! بانوی سرزمینم چه کسی میداند پشت ان پوشش سخت! پشت ان اخم عمیق!چه گلی پنهان است,,,چه کسی میداند جنس مغروری تو!گهر عفت تو چقدر نایاب است,چه کسی میداند راز خندیدن ارام تورا حکمت پوشیدن ان ساق تورا,,,باشی وتو ریحانگیت را مفروششش,,